Turkish (Turkiye)English

  

IDO

İndirimli bilet satın alan yolcularımızın, indirimli geçiş haklarını gösteren resmi belgeyi görevlilere ibraz etmesi gerekmektedir. Belgenin ibraz edilmemesi durumunda, satın alınan indirimli bilet tipi ile yetişkin bilet tipi arasındaki  ücret farkı biniş terminalindeki gişelerde tahsil edilecektir.

  • İndirimli biletler PROMO ( Kampanyalı Promosyon biletleri ) ve First Class  dışındaki ECO ve BİZ ( Business ) biletlerde geçerlidir.
  • Araçlı yolculuklarda, tüm yolculara araç içi yolcu indirimi uygulanır.


HIZLI FERİBOT ve DENİZ OTOBÜSLERİ DIŞ HATLARDA

Aşağıdaki indirim oranları sadece yaya yolcuları kapsamaktadır. Araç içi yolcular için standart indirim oranı geçerlidir.


DENİZ OTOBÜSLERİ İÇ HATLAR ve ARABA VAPURLARINDA

İç hat deniz otobüsü ve araba vapuru seferlerinden indirimli yararlanmak için İndirimli İstanbulkart' a sahip olmak gereklidir.

ÇOCUKLAR ( 0 – 66 ay )
Kendine ait koltukları olmamak koşulu ile ücretsiz seyahat edebilirler.
ÖĞRENCİLER
İndirimli İstanbulkart sahibi öğrenciler, temassız turnikeden geçerek  İndirimli Öğrenci Tarifesi ile  seyahat edebilirler.
ÖĞRETMENLER
İndirimli İstanbulkart sahibi öğretmenler, temassız turnikeden geçerek ilgili İndirimli Tarife ile seyahat edebilirler.

BASIN KARTI SAHİPLERİ
İndirimli İstanbulkart sahibi sarı basın kartı sahipleri, temassız turnikeden geçerken ilgili İndirimli Tarife ile seyahat edebilirler.

ENGELLİ KART SAHİPLERİ

%40 ve üzerinde oranda engeli bulunan ve Nüfus Cüzdanına özürlülük durumu yazılmış olan  Engelli İstanbulkart sahibi misafirlerimiz, temassız turnikeden geçerek ücretsiz seyahat edebilirler.

YAŞLILAR (60+ yaş)

“60+ Yaş Kartı” indirimli İstanbulkart sahibi 60 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz, temassız turnikeden geçerek ilgili İndirimli Tarife ile seyahat edebilirler..

YAŞLILAR (65 yaş ve üstü)

“65 Yaş Kartı” İstanbulkart sahibi 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız, temassız turnikeden geçerken ücretsiz seyahat edebilirler.

EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli öncelikle İETT'den alacakları indirimli İstanbulkartlarını kullanarak ilgili İndirimli Tarife ile seyahat edebilirler.
GAZİ KARTI / GAZİ AİLESİ KARTI SAHİPLERİ 
İç hat deniz otobüsleri ve araba vapuru seferlerinde temassız turnikeden geçerken ücretsiz seyahat edebilirler.

Gazi ailesi kartı; gazi annesi, gazi babası, gazi eşi ve 25 yaş altındaki evli olmayan gazi çocuklarını kapsamaktadır. 

ŞEHİT AİLESİ KARTI / ŞEHİT EŞİ KARTI SAHİPLERİ

İç hat deniz otobüsleri ve araba vapuru seferlerinde temassız turnikeden geçerken ücretsiz seyahat edebilirler.
Ödül

Online İşlemler