Turkish (Turkiye)English

  

IDO


Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortasıyla ilgili konularda öncelikle ‘Sıkça Sorulanlar’ Bölümünü okumanız sorularınıza anında yanıt almanızı sağlayabilir.
Diğer durumlarda ise, aşağıdaki birimlerle iletişime geçebilirsiniz.

UNİCO SİGORTA A.Ş.


Seyahat sigortanızla kapsam altına alınmış herhangi bir risk gerçekleştikten sonra tazminat talebi için Unico Sigorta Provizyon Merkezi’ni 0212 978 14 50 numaralı telefondan arayarak ihbarda bulunmanız gerekmektedir.

Poliçenizde yer alan, Kaza Sonucu Ölüm ve Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık teminatına ilişkin tazminat işlemleri ve seyahat sigortanıza ait diğer konularda ise, 0850 222 28 00 numaralı telefondan Unico Sigorta Müşteri Hizmetleri’den bilgi alabilirsiniz.

Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası kapsamında bir hasar olduğu takdirde iletişim bilgileri ve yapılması gereken işlemler aşağıda yer almaktadır.

UNİCO SİGORTA A.Ş. İletişim Numaraları:

Provizyon Merkezi: 0212 978 14 50

Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Faks No: 0212 978 14 52

Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası Tazminat Taleplerinde aşağıdaki adımları izleyiniz:

1. Tazminata sebep olan olay gerçekleştikten sonra Unico Sigorta’yı 0212 978 14 50 numaralı telefonu arayarak ihbarda bulununuz.

Poliçenizde yer alan, Kaza Sonucu Ölüm ve Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık teminatına ilişkin tazminat işlemleri ve seyahat sigortanıza ait diğer konularda ise 0850 222 28 00 Unico Sigorta Müşteri Hizmetleri’ne ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Acil tıbbi nakil teminatının kullanılabilmesi için de 0212 978 14 50 numaralı Provizyon Merkezinden onay alınması gerekmektedir.

2. Tazminat işlemleri ve takibinde provizyon numarası kullanılacağı için, bu numarayı görüştüğünüz Unico Sigorta yetkilisinden mutlaka alınız ve kaydediniz.

3. Tazminat değerlendirme işleminizin başlatılabilmesi Tazminat Bildirim Formu ve gerçekleşen hasara göre farklılık gösteren birtakım evraklar talep edilecektir. 

4. Tarafınızdan talep edilen Tazminat Bildirim Formunu doldurup imzalayarak ve diğer evrakların asılları ile beraber en kısa sürede size bildirilen iletişim adresine iletiniz.

5. Tazminat talebinizin durumu hakkında bilgi almak için, 0212 978 14 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kaza Sonucu Ölüm ve Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık teminatına ilişkin tazminat işlemleri takibi için 0850 222 28 00 numaradan Unico Sigorta Müşteri Hizmetleri’ne ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Tazminat talebiniz gerekli evrakların eksiksiz olarak iletilmesi durumunda poliçede belirtilen kapsam ve limitler ile poliçe özel ve genel şartlarına uygun olarak en kısa süre içinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.

“Tazminat Bildirim Formu”nun bir kopyasını yüklemek için tıklayın.
Ödül

Online İşlemler